Latarka czołowa petzl actik

Każdy, kto, choć raz miał przyjemność przemierzać górskie szlaki, ten wie, że daleko jest temu doświadczeniu do zwykłego spaceru. Nie chodzi tu nawet o zupełne inne krajobrazy, lecz o niebezpieczeństwo, które czai się z każdej strony. Nawet tak z pozoru niepozornej, jak zapadający zmrok.

Dlaczego warto mieć czołówkę?

petzl actik

Jedynym sposobem na to, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem związanym z podróżowaniem po szklaku górskim w ciemności, jest posiadanie latarki. Nie jednak zwykłej ręcznej latarki, która po kilkunastu minutach zacznie bardzo mocno ciążyć w reku, lecz latarki czołowej, która będzie o wiele wygodniejsza i przystosowana do długich wędrówek.
Czy jest jakiś konkretny model, który można by polecić? Zdecydowanie takim modelem jest Petzl actik od https://www.polarsport.pl/czolowka-petzl-actik.html. Dlaczego właśnie ten?

Dlaczego właśnie model petzl actik?

Petzl actik to producent sprzętu turystycznego, w tym głównie latarek czołowych. Ich olbrzymią zaletą jest specjalnie przygotowana konstrukcja, która zapewnia wszytko to, co w takich warunkach okazuje się najważniejsze. Chodzi tu przede wszystkim o dobrze zaprojektowaną, zarówno lekką, jak i wytrzymałą konstrukcję. Dodatkowo dochodzi to tego silne, intensywne światło, które dzięki zastosowaniu dobrej jakości diodom Led nie wyczerpuje zbyt szybko zasilających je baterii. A jeśli dodać do tego wygodne, komfortowe i posiadające szeroki zakres regulacji zapięcie na głowę, okazuje się, że nawet pomimo wyższej niż standardowa cenie, latarka petzl actik jest idealnym wyborem.