Jakie buty trekkingowe dla dzieci?

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i mogą być doskonałym kompanami w czasie pieszych wycieczek. Oczywiście dzieci szybko się męczą, ale i w krótkim czasie regenerują swoje siły, by znów z radością odkrywać górski świat. 

Odpowiednie buty do trekkingu

Dzieci potrzebują butów do trekingu, które zostaną dobrze dopasowane do ich stopy. Nie należy kupować butów zbyt luźnych w nadziei, że dziecko do nich dorośnie, ponieważ mogą one powodować bolesne otarcia. Nikomu nie zależy na tym, aby dziecko z przykrością wspominało treking, dlatego najważniejsze jest zapewnienie dziecięcym stopom odpowiedniego komfortu. 

Dziecięce buty trekingowe

Buty trekkingowe dla dzieci mogą zostać podzielone między innymi ze względu na ich wysokość. Najczęściej rodzice stają przed wyborem zakupienia butów do kostki oraz wysokich butów, które zapewniają optymalne zabezpieczenie oraz stabilizację. Niskie obuwie jest za to bardziej uniwersalne i nadaje się także do pokonywania miejskich tras. Buty z wysoką cholewą polecane są natomiast w czasie wypadów w wysokie góry oraz na kilkudniowe wędrówki z plecakami.

Buty ze skóry czy z membraną

Obuwie z membraną skutecznie odprowadza wilgoć z wnętrza buta, gwarantując jednocześnie jego wodoodporność. Takie działanie membrany możliwe jest dzięki jej unikalnej strukturze. Alternatywą dla butów z membraną jest obuwie z impregnowanej skóry, które również wykazuje właściwości wodoodporne i skutecznie odprowadza wilgoć.

Oferta sprzedażowa butów trekkingowych dla dzieci dostępna pod adresem: https://www.polarsport.pl/buty/buty-dla-dzieci.html