Jakie buty w góry warto wybrać?

Wybranie porządnych butów w góry wcale nie jest prostym zadaniem. Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na jakość wykonania obuwia, a dokładniej mówiąc na sam materiał ,z których są one wykonane. Oryginalne buty w góry od renomowanego producenta mogą służyć nawet przez wiele długich lat użytkowania, dlatego też jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.

Solidne obuwie z membraną

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się buty w góry, które wykonane są w całości z wysokiej jakości membrany. Dzięki specjalnej strukturze buty tego typu mogą pochwalić się doskonałym odprowadzaniem pary wodnej. Wilgoć w obuwiu niestety nie należy do najprzyjemniejszych doznań, dlatego też nieprzemakalne buty są dobrym wyborem.

Na jaką membranę postawić?

Buty w góry powinny poradzić sobie nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych, dlatego też muszą zapewnić odpowiednią ochronę przed wodą. Niestety nawet najlepsza jakościowo membrana nie zagwarantuje 100% ochrony przed wilgocią. Przy wielogodzinnym marszu w deszczu, każda bariera będzie musiała się poddać. Najlepszym wyborem są oczywiście oryginalne buty od renomowanego producenta, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Dobre buty powinny być objęte przynajmniej dwu letnią gwarancja producenta, która jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania.