Jak wybrać buty trekkingowe aku?

Trekking jest aktywnością, która zyskuje coraz więcej miłośników. Każda aktywność outdoorowa jest uznawana za modną. Najczęściej wymaga też specjalnego sprzętu. W trekkingu najważniejsze są buty. Jak je wybrać?

Wysokość cholewki

Buty trekkingowe mogą mieć różne wysokości. Najbardziej popularne są te wysokie, które zabezpieczają kostkę. Buty aku stabilizują to ważne miejsce i zmniejszają ryzyko odniesienia kontuzji. Są niezastąpione przy wyprawach w góry. Takie buty są stworzone do chodzenia po nierównym terenie i na szczególnie trudne trasy. Buty o niższych cholewkach, czyli do kostki nadają się raczej do chodzenia po lesie niż do wypraw w góry. Do trudnych tras warto szukać butów ekspedycyjnych.

 

Pora roku – buty letnie i zimowe

Buty aku mają różne modele w zależności od panującej pory roku. Zimowe buty trekkingowe mają grubą wyściółkę, która chroni stopę. Ich dodatkowym atutem jest antypoślizgowa podeszwa. Warto też upewnić się, że do butów aku można przyczepić raki. Dzięki nim wędrowanie po górach będzie bezpieczniejsze. Buty trekkingowe letnie są lżejsze od zimowych. Są przewiewne. Szczególnie ciekawe są modele wyposażone w membranę, która odprowadza wilgoć. Stopy wewnątrz butów nie pocą się, ani nie przemakają. Membrana znacząco wpływa na wygodę odczuwaną w czasie wędrowania. Buty letnie często mają też niższą cholewkę niż zimowe, ponieważ nie muszą zapewniać wysokiego komfortu termicznego.

Buty sportowe dostępne pod adresem: https://www.polarsport.pl/aku.html