Latarka w górach? Tylko czołówka

Latarka czołowa użytkowana najczęściej jest przez osoby, które potrzebują stałego posiadania wolnych dwóch rąk. Osoby, które np. wspinają się w górach nie mogą się bez niej obejść, ponieważ w wielu przypadkach jest to jedyne źródło światła, które zapewnia widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo.

czolowkaWybór czołówki

Z uwagi na duże pokładane nadzieje w czołówce, musi być ona możliwie najlepszej jakości i charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Zaliczyć do nich można:

  • moc świecenia, która powinna być możliwie jak najwyższa. Czołówka, która emituje słabe światło w niczym się nie przyda w warunkach survivalowych
  • czas pracy – w tym punkcie konieczny jest do wypracowania kompromis. Oczywistym jest, że najbardziej pożądanym jest, aby latarka świeciła jak najdłużej. Niestety wraz ze wzrostem jej czasu pracy, zwiększa się jednocześnie waga akumulatorów. Dźwiganie na głowie ciężkiej latarki bardzo szybko spowoduje uczucie dyskomfortu
  • wytrzymałość – latarka czołowa używana w warunkach survivalowych narażona jest na wiele zagrożeń. Bez trudu spotkać ją może zalanie, uderzenie, czy upadek z dużej wysokości. Aby latarka przetrwała cały wypoczynek musi być wykonana z dobrej jakości materiałów, które wytrzymają wszystkie te ekstremalne sytuacje.

Łatwo dostrzec, że wybór latarki czołowej nie może być przypadkowy. Musi to być zakup rozważny i poprzedzony wcześniejszym rozeznaniem dostępnych produktów.