Rodzaje termosów turystycznych

Każdy miłośnik długich wędrówek po górskich szlakach zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnych elementem wyposażenia jest termos. Znajdująca się w nim gorąca herbata cudownie rozgrzewa w mroźne dni, gdy droga do najbliższego schroniska jest bardzo długa. W sklepach dostępnych jest wiele modeli termosów. Pojawia się zatem pytanie, który z nich będzie najlepszy. Jak zawsze, tak też i w tym przypadku, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od docelowego przeznaczenia termosu.

Gdzie kupić dobry termos na wycieczki?

Przed rozpoczęciem sezonu turystycznego na ekwipunek przydatny na wyprawy w góry można trafić niemal w każdym markecie. Choć ceny produktów są tam bardzo kuszące, to należy taki zakup kilka razy przemyśleć. Po pierwsze należy sprawdzić jakość wykonania produktu – niska cena niestety świadczy zazwyczaj o niezbyt wygórowanej jakości. Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony również od tego, w jakich warunkach będzie używany – czy wyłącznie zimą podczas bardzo niskich temperatur, czy w warunkach bardziej korzystnych.

Termos turystyczny ze stali nierdzewnej

Najbardziej popularne są termosy (https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/termosy-naczynia-i-kubki.html) wykonane ze stali nierdzewnej. Posiadają dwa rodzaje zamknięć – nakrętkę oraz nakrętkę z guzikiem umożliwiającym przelanie napoju bez konieczności odkręcania zakrętki. Ze względu na szczelność, ten pierwszy rodzaj cechuje się większą wytrzymałością, jednak drugie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze.