Namiot turystyczny – czy zestaw serwisowy jest niezbędny?

Namioty to niezbędny element wyposażenia wielu osób. Umożliwia on wyprawy nawet w najcięższych warunkach otoczenia. Zapewnia bezpieczny, spokojny i komfortowy odpoczynek. Ciężko wyobrazić sobie kilkudniową wędrówkę po szlaku bez solidnego i dobrze dopasowanego namiotu. Namioty turystyczne powinny być dobrane na podstawie miejsca wyprawy. Dzięki temu można uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji związanych np. porywistym wiatrem, czy też intensywnym deszczem. Niestety zawsze trzeba liczyć się z tym, że namiot może ulec uszkodzeniu.

Serwis i części zapasowe

Zestaw serwisowy to absolutne minimum, które trzeba mieć przy sobie podczas wyprawy. Dzięki niemu można szybko naprawić wiele różnych uszkodzeń. Oczywiście jest to prowizoryczne usunięcie szkody, jednak w wielu sytuacjach to prawdziwe wybawienie. Części zapasowe zwykle dołączane są przez producenta. Dzięki nim można samodzielnie wymienić podstawowe elementy namiotu, które w szczególności narażone są na zniszczenia.

Czym jest serwis producenta?

Każdy dobrej jakości namiot turystyczny objęty jest okresem gwarancyjnym. Niektóre mają nawet dożywotnią gwarancję. Serwis producenta polega na przywróceniu namiotu do stanu jego świetności. Jest to gruntowny remont, czyli wymiana wszystkim zniszczonych lub zużytych elementów (np. stelażu, szpilek, napinaczy). Może to być również podklejenie szwów, czy też wymiana zacinających się zamków błyskawicznych.