Jak wybrać idealną karimatę do spania?

Wielu osobom karimata przywołuje wyłącznie na myśl matę do ćwiczeń. Prawdziwi pasjonaci podróży doskonale wiedzą, że jest to element sprzętu. Bez karimaty ciężko wyobrazić sobie udany wypoczynek w ekstremalnych warunkach. Ważne jest, aby zainwestować w produkt dobrej jakości. Mata musi nam niezawodnie służyć w każdej sytuacji. Wpływa na komfort oraz ochronę zdrowia. Zakup za kilka złotych z pewnością nie jest dobrym pomysłem.

Grubość ma znaczenie
Powyższe twierdzenie sprawdza się w czasie poszukiwań idealnej karimaty. Im grubsza, tym wygodniej będzie nam się spało. Zazwyczaj spotyka się maty od grubości od 1 do 7 centymetrów. Niestety w przypadku karimat piankowych grubość oddziałuje na wagę produktu. Tego problemu nie ma w matach samopompujących.

Perfekcyjne dopasowanie
Warto wiedzieć, że rozmiar maty dobiera się na podstawie swoich indywidualnych potrzeb. Powinna ona pasować do naszego wzrostu, gdyż wtedy odpoczynek będzie najbardziej komfortowy. Ale czy na pewno? Coraz więcej producentów wypuszcza karimaty zwężane ku dołowi lub takie, które sięgają nam zaledwie do końca korpusu. Oznacza to, że podczas spania nogi pozostają poza matą. Mogłoby się to wydawać absurdalnej, jednak ma to sens. Wybierając taką matę możemy liczyć na jej znacznie niższą wagę. Podczas pieszych wędrówek mamy do zabrania ogromną ilość wyposażenia. Liczy się każdy gram, który możemy zaoszczędzić. Dobrą opcją są również maty wyprofilowane na kształt ludzkiego ciała.