Porządna kurtka softshell – na co zwrócić uwagę?

Osoby planujące zakup nowej kurtki softshellowej w pierwszej kolejności powinny zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zastosowanej membrany, która ma olbrzymi wpływ na parametry dotyczące oddychalności. Na półkach sklepowych można znaleźć softshell z membraną albo bez niej, dlatego też warto przemyśleć swój zakup.

Na co zwrócić uwagę?
Bardzo ważnym punktem jest sam krój kurtki. Zimowe kurtki aby spełniały swoje zadania muszą być idealnie dopasowane. Nie mogą być ani za szerokie ani za ciasne. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że pod kurtkę softshell bardzo często zakłada się grubą odzież, dlatego też trzeba zrobić odpowiedni zapas. Warto dokładnie sprawdzić również rozciągliwość i elastyczność kurtki. Bardzo przydatne mogą okazać się także dodatkowe kieszenie oraz nowoczesne systemy regulacji, które wpływają na funkcjonalność i dopasowanie całej kurtki.

Po pierwsze oddychalność
Porządna kurtka softshell w pierwszej kolejności musi zapewniać wysoki poziom oddychalności. Jak powszechnie wiadomo oddychalność mierzy się w gramach na metr kwadratowy (w przeliczeniu na 24h). Dzięki temu parametrowi będzie można oszacować ile pary wodnej kurtka softshell będzie w stanie przepuścić w przeliczeniu na 1m2 w ciągu doby. Nie można zapominać także o samej grubości tkaniny. Cienkie kurtki softshell przeznaczone są oczywiście na cieplejsze dni, z kolei grubsze kurtki zdecydowanie lepiej sprawdzą się z chłodne wiosenne i jesienne pory.