Jak wybrać odpowiednią bieliznę sportową?

Wybór odpowiedniej bielizny sportowej to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Ta musi być idealnie dopasowana rozmiarem – nie powinna być ani za luźna, ani zbyt obcisła – ale przede wszystkim musi spełniać wyśrubowane kryteria jakościowe. Jak rozpoznać dobrej jakości sportową bieliznę i gdzie ją kupić?

Jak dopasować bieliznę sportową?

Kupując bieliznę na użytek sportowy, warto zachować czujność. Nie wszystkie majtki, koszulki czy biustonosze oferowane przez sklepy i opisywane jako sportowe dobrze sprawdzą się w trakcie treningu.

Najważniejszym kryterium powinna być wygoda. Bielizna sportowa musi być wyprodukowana z wysokiej jakości materiału sportowego – ten powinien być miękki, elastyczny, a przede wszystkim dobrze chłonąć wilgoć (a więc pot), a tym samym zapobiegać przegrzewaniu się. Ważne też, żeby bielizna dobrze leżała na ciele i nie wbijała się w nie. Majtki nie powinny obciskać i być dopasowane rozmiarowo. W przypadku pań istotny jest też biustonosz, który nie spowoduje otarć, ale będzie dobrze trzymał piersi.

Gdzie szukać wysokiej jakości bielizny sportowej?

W poszukiwaniu bielizny sportowej najlepiej wybrać się do sklepu sportowego. Można odwiedzić ten stacjonarny lub przejrzeć asortyment sklepów sportowych online. Najlepiej wybierać produkty renomowanych producentów, którzy od lat produkują odzież sportową. Zawsze warto upewnić się też, że do uszycia ubrań wykorzystano materiał sportowy.